Klinik Pilates
Klinik Pilates

Klinik Pilates

 

Pilates yönteminin temeli eski Yunan felsefesinden gelen akıl ve vücut birlikteliğidir. Pilates, doğunun akıl-vücut-ruh teorilerinin batının biyomekanik, motor öğrenme ve core stabilizasyon teorileri ile birleşiminden temel almıştır. Mental çaba gerektiren, kontrollü bir hızda yapılan Pilates egzersizleri özel kasların aktivasyonu, hareketin kalitesi, kararlılık ve hareketin kontrolü üzerinde odaklanır.

 

Son yıllarda daha fazla olmak üzere rehabilitasyon programlarında yeralır.

Kas iskelet sisteminde oluşabilecek rahatsızlıkları önlemek veya oluşmuş rahatsızlıkları tedavi etmek ve desteklemek amacıyla uygulanır.

 

Klinik Pilatesin sağladığı faydalar nelerdir?


* Merkezi stabilite gelişimi ve artmış core kuvveti

* Artmış kas kuvveti

* Artmış esneklik

* Artmış koordinasyon ve denge

* Gelişmiş solunum kontrolü

* Vücut mekaniğinin öğrenilmesi

* Kas kontrolü

* Yaralanmaların önlenmesi

* Tedaviye destek

* Doğru hareket kalıplarının öğrenilmesi ve yaşama geçirilmesi

* Stresle başa çıkma

* Kaliteli yaşam


Klinik Pilateste kullanılan ekipmanlar nelerdir?


* Reformer aleti

* Pilates topları,

* Lastik bantlar,

* Çember

* Egzersiz minderi

 

Fizyolady Pilates Merkezi’nde uzman fizyoterapistler ile vücut mekaniğine uygun, kişinin ihtiyaçlarına göre sağlığı korumayı ve geliştirmeyi amaçlayan pilates egzersizleri bir araya getirilerek, Klinik Pilates uygulamaları yapılmaktadır. Merkezimizde uyguladığımız Klinik Pilates ile; kas gelişimi, denge-koordinasyon kazanımı ve gelişmiş nefes kontrolü vb. sağlamakla birlikte, yaralanmaların önlenmesini ve yaralanma sonrası tedaviyi büyük ölçüde destekleyerek yaşam kalitenizi arttırmayı amaçlamaktayız.

 

UNUTULMAMALIDIR Kİ;

 

Genel pilates bünyesinde bulunan egzersiz yelpazesi çok geniştir. Ve bu da her egzersizin her bireye uygun olmayacağı anlamına gelir. Bireyin anatomi ve fizyolojisine (varsa sağlık problemine) uygun egzersizin seçilmesi ve uygulanması Klinik Pilates kapsamındadır ve mutlaka fizyoterapistler tarafından uygulanmalıdır.

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014